Jesmyn Ward, jedna z najzdolniejszych pisarek amerykańskich, stypendystka MacArthur Genius Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku. Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie to nagradzana współczesna powieść o rodzinie, tożsamości i granicach opowieści, okrzyknięta przez magazyn „Time” książką roku.
Jojo ma trzynaście lat i na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być prawdziwym mężczyzną. Wokół nie brakuje mu męskich wzorców, przekazywanych także w formie opowieści.
Z kolei jego matka zmaga się ze swoim życiem, trwa w nieustającym konflikcie z samą sobą i wszystkimi wokół. Chciałaby być lepszą osobą, ale nie potrafi postawić dobra bliskich ponad własnymi potrzebami i nałogami. Do tego ilekroć jest pod wpływem, przychodzi do niej wizja martwego brata, jednocześnie upiorna i niosąca ukojenie.
Splot wydarzeń zabierze ich w podróż do więzienia stanowego Parchman w ciemnym sercu Mississippi, gdzie natrafią na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat ojców i synów, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.
Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 3 MB
Kompresja: rar
Rok wydania: 2019

Kod:
http://ul.to/kmsb3x54

Pobierz plik
Kod:
https://rapidu.net/1653903548

Pobierz plik